Боротьба з відмиванням грошей

 

1. ПОЛІТИКА КОМПАНІЇ

 

 

1.1. Політикою компанії ТОВ «Toto Ventures N.V.» (надалі Компанія) є заборона і активне запобігання відмиванню грошей і будь-якої діяльності, що сприяє відмиванню грошей або фінансуванню терористичної або злочинної діяльності. Компанія прагне діяти згідно з усіма вимогами законодавства, чинного в юрисдикціях, в яких компанія здійснює свою діяльність, з метою запобігання використанню фінансової системи з метою відмивання грошей і фінансування тероризму.

1.2. Компанія має ліцензію і регулюється з боку Кюрасао eGaming для надання віддалених ігор через інтернет, відповідно до Національного Указу № 14 від 18 серпня 1998 року. Відповідно до умов ліцензії, виданої Кюрасао, компанія зобов'язана вжити належних заходів для запобігання використанню своїх систем з метою відмивання грошей, фінансування тероризму чи будь-якої іншої злочинної діяльності.

 

 

2. МЕТА ПОЛІТИКИ

 

 

2.1. Компанією здійснюється постійний контроль для запобігання відмиванню грошей та боротьби з фінансуванням тероризму з метою мінімізації та управління такими ризиками, як ризики для її репутації, юридичні ризики та регуляторні ризики. Компанія також усвідомлює свій соціальний обов'язок щодо запобігання серйозних злочинів і недопущення зловживання своїми системами з метою сприяння цим злочинам.

2.2. Компанія прагне бути в курсі подій як на національному, так і на міжнародному рівні по будь-яким ініціативам щодо запобігання відмивання грошей і фінансування тероризму. Вона зобов'язується постійно захищати організацію та її діяльність, а також свою репутацію від загрози відмивання грошей, фінансування терористичної та іншої злочинної діяльності.

2.3. Політика, процеси і механізми внутрішнього контролю Компанії призначені для забезпечення дотримання всіх чинних законів, правил, директивів і положень, що мають відношення до діяльності компанії, і будуть регулярно переглядатися і оновлюватися для забезпечення відповідної політики, процедур та внутрішнього контролю.

 

 

3. ПРОГРАМА ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГРАВЦЯ

 

 

3.1. Компанія вживатиме розумних заходів для встановлення особи, будь-якої особи, якій передбачається надавати її послуги (далі «гравець»). Для цього процесу реєстрації гравців, встановлено Загальні положення та умови Компанії, які передбачають проведення процедури належної сумлінності, яка повинна бути здійснена до відкриття ігрового рахунку користувача.

3.2. Компанія при будь-яких умовах буде зберігати захищений онлайн-список усіх зареєстрованих гравців, а інформація і документи будуть зберігатися відповідно до застосованих зобов'язань щодо захисту даних.

3.3. Компанія збиратиме певну мінімальну ідентифікаційну інформацію від кожного гравця, який відкриває рахунок. Компанія не відкриває анонімні рахунки або рахунки на вигадані імена, якщо справжній бенефіціарний власник невідомий. Необхідна інформація включатиме щонайменше:

• Дату народження гравця (свідоцтво того, що гравець старше вісімнадцяти (18) років);

• Ім'я та прізвище гравця;

• Місце проживання гравця;

• Дійсна адреса електронної пошти гравця; і

• Ім'я користувача (логін) та пароль гравця.

3.4. Документи для перевірки отриманої ідентифікаційної інформації будуть затребувані у гравця, якщо і коли існує ризик або невизначеність щодо наданої інформації, і при виплаті, що перевищує 3000 EUR у кожному випадку, або коли надходження на рахунок здійснюється понад 3000 EUR. Ці документи повинні включати в себе, у тих межах, в яких це дозволено відповідними правилами захисту даних:

• копію дійсного посвідчення особи або паспорту;

• підтвердження адреси.

3.5. Компанія може затребувати додатковий збір документальних доказів за допомогою інших засобів, таких як:

• незалежна перевірка особистості гравця шляхом порівняння інформації, наданої гравцем, з інформацією, отриманою з агентства по звітності, публічної бази даних або іншого джерела;

• перевірка довідок з фінансових установ; або

• отримання фінансової звітності.

3.6. Компанія інформує відповідних гравців про те, що може запросити ідентифікаційну інформацію для перевірки їх особистості.

3.7. Будь-який співробітник Компанії, якому стає відомо про підозри щодо точності і правдивості наданої гравцем інформації, повинен негайно повідомити про це Співробітнику з питань дотримання AML/CFT, який буде розглядати матеріали і визначати, чи потрібна подальша ідентифікація з ним, щоб можна було визначити, чи слід направляти звіт до відповідних органів.

3.8. Якщо потенційний або існуючий гравець відмовляється надати інформацію, зазначену вище, за запитом, або навмисно надає інформацію яка вводить в оману, Компанія не буде відкривати новий рахунок і, розглянувши пов'язані з цим ризики, розгляне можливість закриття будь-якого наявного рахунку. В будь-якому випадку Співробітник з питань дотримання AML/CFT буде повідомлений, з тим щоб можна було визначити, чи слід надсилати звіт відповідним органам.

3.9. Якщо гравець був ідентифікований як співпричетний або бере участь в будь-якій злочинній чи незаконній діяльності, Компанія вимушена вжити відповідні заходи, щоб негайно заморозити ігровий рахунок гравця.

3.10. Якщо будь-яка суттєва особиста інформація гравця зміниться, буде подано запит документів для перевірки.

 

 

4. БЕЗПЕРЕРВНА ПЕРЕВІРКА ТРАНЗАКЦІЙ (процедура належної сумлінності)

 

 

4.1. Компанія буде відстежувати активність по рахунках з особливою увагою і, по можливості, включаючи передісторію і мету будь-яких порівняно складних або крупних операцій, а також будь-яких транзакцій, які за своїм характером можуть бути пов'язані з відмиванням грошей або фінансуванням тероризму.

4.2. Моніторинг буде проводитися за допомогою наступних методів: щодня будуть автоматично відстежуватися і переглядатися всі транзакції понад 1000 EUR, включаючи усі дані користувачів, які здійснюють ці транзакції. Документи можуть бути затребувані за рішенням Співробітника з питань дотримання AML/CFT.

4.3. Співробітник з питань дотримання AML/CFT відповідальний за даний моніторинг: він повинен розглядати будь-яку діяльність, виявлену системою моніторингу, визначати, чи потрібні якісь додаткові заходи, документувати - коли і як здійснюється цей моніторинг, і повідомляти про підозрілі дії відповідним органам.

4.4. Параметри, які сигналізують про можливе відмивання грошей чи фінансування тероризму, включають, але не обмежуються:

• банківські перекази до/з таємних фінансових притулків або з місць що мають високоризикові географічні положення, без видимої причини;

• безліч невеликих банківських надходжень або депозитів, здійснених з використанням чеків та грошових переказів;

• банківська активність, яка не може бути поясненою, що повторюється, незвично великою або за незвичною схемою, або без видимої конкретної мети.

4.5. Якщо співробітник Компанії виявляє якусь підозрілу активність, він/вона зобов'язаний повідомити Співробітника з питань дотримання AML / CFT. Співробітник з питань дотримання AML/CFT визначить, чи слід і як продовжувати вивчення даного питання. Це може включати збір додаткової інформації внутрішньо або зі сторонніх джерел, звернення до уряду, заморожування рахунку та/або подання звіту.

4.6. Компанія не приймає готівку або неелектронні платежі від гравців. Кошти можуть бути отримані від гравців лише одним із наведених нижче способів: кредитні картки, дебетові картки, електронний переказ, банківські чеки і будь-який інший метод, затверджений Компанією або відповідними регуляторами.

4.7. Компанія буде перераховувати виплати виграшів або повернення, по можливості тим самим способом платежу, яким були отримані кошти на ігровий рахунок.

4.8. У тій мірі, в якій Компанія використовує третю сторону для обробки і реєстрації платежів по рахунках гравців, Компанія докладе максимум зусиль для забезпечення наявності у постачальника послуг системи моніторингу транзакцій, які дозволять перевіряти транзакції відповідно до цих положень та відповідно до чинного законодавства. Співробітник з питань дотримання AML / CFT несе відповідальність за розгляд відповідної угоди про надання послуг з постачальником послуг для забезпечення точності угоди.

4.9. Записи, що стосуються фінансових операцій, ведуться відповідно до вимог щодо захисту та зберігання даних у відповідній юрисдикції Кюрасао.

 

 

5. ПІДОЗРІЛІ ТРАНЗАКЦІЇ І ЗВІТНІСТЬ

 

 

Співробітник з питань дотримання AML/CFT буде повідомляти про будь-які підозрілі транзакції (включаючи депозити і перекази), проведені чи здійснені на рахунку або через рахунок гравця, у розмірі 1000 EUR або більше (окремо або в сукупності), якщо співробітник з питань дотримання AML/CFT знає, підозрює або має підстави підозрювати, що:

5.1. гравець включений в будь-який зі списків осіб, які можливо пов'язані з тероризмом, або до списку санкцій;

5.2. транзакція включає в себе кошти, отримані від незаконної діяльності, або призначена чи проводиться з метою приховати чи замаскувати кошти або активи, отримані від незаконної діяльності, для порушення або ухилення від законів або правил, чи з метою уникнення будь-яких вимог звітності за транзакціями відповідно до закону або правилам;

5.3. транзакція не відповідає звичайній законній меті або не є тим видом, в якому зазвичай очікується участь гравця, і після вивчення передісторії, можливої ​​мети транзакції та інших фактів, Компанія не знаходить розумного пояснення даної транзакції;

5.4. транзакція передбачає використання Компанії для сприяння злочинної діяльності.

 

 

6. ФУНКЦІЇ І РОЛЬ СПІВРОБІТНИКА З ПИТАНЬ ДОТРИМАННЯ AML / CFT

 

 

6.1. Співробітник з питань дотримання AML/CFT повинен бути співробітником компанії. За замовчуванням генеральний директор Компанії є Співробітником з питань дотримання AML/CFT. Генеральний директор може призначити Співробітника з питань дотримання AML/CFT, який підпорядковується безпосередньо генеральному директору.

6.2. Нижче перелічені функції Співробітника з питань дотримання AML/CFT:

• Впровадження і застосування загальнокорпоративної політики AML/CFT;

• Постійний, повний і своєчасний доступ до ідентифікаційних даних клієнта, записів транзакцій а також іншої інформації;

• Координація та контроль за щоденним дотриманням чинних законів і правил, пов'язаних з AML/CFT, а також внутрішньої політики, практики, процедур та контролю;

• Бути основною контактною особою для зв'язку з регулюючими і / або слідчими органами;

• Здійснювати моніторинг, перегляд і координацію застосування і забезпечення дотримання політики фінансових установ в області AML/CFT, що включає оцінку ризиків AML/CFT, практику, процедури і контроль щодо відкриття рахунку, процедури KYC і поточний моніторинг рахунку/транзакції для виявлення підозрілих транзакцій/активності рахунку;

• Забезпечити наявність у фінансовій установі політики в області AML/CFT, а також положення про щорічний перегляд політики в області AML/CFT. Політика AML/CFT повинна бути затверджена генеральним директором.

 

 

7. ТРЕНІНГОВІ ПРОГРАМИ

 

 

7.1. Компанія організовує безперервний тренінг співробітників під керівництвом відповідного фахівця і керівництва AML. Тренінг проводиться на щорічній основі. Залежно від розмірів Компанії, її бази гравців і ресурсів, програма навчання буде оновлюватися у мірі необхідності, відображаючи будь-які нові зміни в законодавстві.

7.2. Навчання включатиме, як мінімум:

• як визначати стоп-сигнали (red flags) і ознаки відмивання грошей, які виникають під час виконання обов'язків співробітників;

• які дії співробітника при виявленні ризику (у тому числі як, коли і кому повідомляти про незвичну діяльність гравця або інших стоп-сигналів (red flags) для аналізу);

• яка роль співробітників в дотриманні правил Компанії та як виконувати цю роль;

• політика зберігання записів Компанії;

• дисциплінарні наслідки за недотримання законодавства.